Welcome Xiamen Sengong Packing Equipment Co.,Ltd
+8613779964655


Contact us

Makinë për paketimin e qeseve të çajit me piramidë bimore, makinë paketimi me qese çaji trekëndësh
Email:sales@quickerpack.com
TEL:+8613779964655
Add:228, Tianfeng Road, North Industrial Zone, Jimei District, Xiamen, Fujian, China. Online consultation

Albanian news

Makinë për paketimin e qeseve të çajit me piramidë bimore, makinë paketimi me qese çaji trekëndësh

Release Date:2022-08-22 10:17:28 Views Frequency:229

Makinë paketimi automatike piramidale për qese çaji C20DX me 4 pesha koke

 

Makinë për paketimin e qeseve të çajit me piramidë bimore, makinë paketimi me qese çaji trekëndësh


Aplikacion:

Është i përshtatshëm për paketimin e llojeve të çajrave si çaj me gjethe të lirshme si çaj i zi dhe çaj oolong, çaj bimor, çaj shëndetësor, çaj trëndafili, çaj jasemini etj. Veçoritë:

1. Materialet e realizueshme të paketimit të makinës së qeseve trekëndësh janë najloni, PLA, materiale pëlhure jo të endura të importuara nga Japonia, e cila është jo toksike, jo bakteriale, rezistente ndaj nxehtësisë, me cilësi të lartë dhe ushqimore, në përputhje me tonën standardi kombëtar i inspektimit të sigurisë.

2. Makina mund të përdor një metodë unike vulosjeje - tejzanor. Mund të mbyllet fort, në mënyrë të sigurt dhe të zvogëlojë gjerësinë e skajit shtesë, duke shmangur çdo humbje të materialeve të paketimit.

3. Makina mund të kalojë formën e çantës midis piramidës (trekëndëshit) dhe të sheshtë (drejtkëndëshit), dhe gjithashtu metoda e vulosjes mund të kalojë në vulosje të pasme.

4. Makina mund të lidhet me makinën e paketimit të qeses së jashtme.

5. Çdo shkallë elektrike e kësaj makinerie është e pavarur, secila mund të përdoret vetëm.

Makinë për paketimin e qeseve të çajit me piramidë bimore, makinë paketimi me qese çaji trekëndësh 

Të dhënat teknike:

Lloji i makinës: Seria e Makinave të Paketimit të Qeseve të Çajit

Modeli i makinës: C20DX

Emri i makinës: Makinë e paketimit automatike piramidale të çajit e orientuar drejt eksportit me 4 pesha koke (e përmirësuar)

Materiali paketues: Material najloni i importuar nga Japonia, pëlhurë jo e endur, materiale transparente 100% të biodegradueshme, PET, PLA, etj.

Metoda e matjes: Mbushja me peshore elektrike

Gama e mbushjes: 1-10 g/çantë, saktësia: ≤ ±0,1 g/çantë

Shpejtësia e paketimit: 30~60 çanta/min

Gjerësia e rrotullës së paketimit: 120, 140, 160 (mm)

Gjatësia e vulosjes: 50, 60, 70, 80 (mm)

Metoda e mbylljes: Vulosja dhe prerja me ultratinguj

Sasia e pajisjes mbyllëse: 2 komplete

Furnizimi me ajër: ≥0.6MPa (mund të pajiset me kompresor ajri)

Fuqia e motorit: 220V, 50HZ, 1.2KW

Dimensioni: 1800*900*2500mm (L*P*H)

Pesha e makinës: 500 kg


Get the latest price? We'll respond as soon as possible(within 12 hours)


+8613779964655